top of page

סיפורי ההצלחה

Image by Joshua Armstrong

בעקבות עתירה מנהלית המתפ"ש אישר את כניסתם של זרים לגדה המערבית לביקור משפחתי ופרסם נוהל בנושא כניסת זרים לגדה בתקופת משבר הקורונה

במשך חודשים המתפ"ש לא השיב לבקשה שהגיש משרד עו"ד מיכל לופט להכניס אזרחי גרמניה לביקור משפחתם בגדה המערבית. כמו כן, הוא נמנע מלפרסם נוהל לגבי כניסת זרים לגד בתקופת משבר הקורונה ולפיכך לא היה ברור מהם הקריטריונים לאישור הבקשות ומסגרת הזמנים לטיפול. רק לאחר שהוגשה עתירה מנהלית בנושא לבית המשפט המחוזי, המתפ"ש הודיע שבקשת הזרים להיכנס אושרה ופרסם נוהל בנושא.

Image by Tingey Injury Law Firm

בעקבות ערר לבית הדין לעררים משרד הפנים חזר בו מהחלטה לבטל רישיון ישיבה בישראל מטעמים הומניטאריים

ההחלטה לבטל את הרישיון התקבלה בהליך לא תקין, ואף לא הייתה מבוססת כלל. זמן קצר לאחר הגשת הערר, משרד הפנים הודה כי נפלה טעות בתיק והורה להשיב את התיק לבחינה מחודשת. כנגד משרד הפנים הוטלו 3500 ₪ הוצאות. 

Image by M.T ElGassier

החזרת רישיון שהייה בישראל לאישה זרה כדי שתוכל לחיות עם ילדיה בישראל

בזכות עבודתה של עו"ד מיכל לופט, הוחזר רישיון שהייה בישראל לאישה זרה שהייתה נשואה לישראלי והתגרשה ממנו. בעקבות הגירושין נלקח ממנה הרישיון. משום שלשניים היו ילדים קטנים שהם אזרחים ישראלים, עו"ד לופט הגישה בקשה הומניטארית להשבת רישיונה של האישה, והבקשה אושרה. בזכות הרישיון זכתה האישה להמשיך ולחיות לצד ילדיה בישראל. 

Image by Nur Alamin

בעקבות עתירה מנהלית משרד הביטחון השיב סחורה שהייתה מיועדת לתושב עזתי

משרד הביטחון הוציא צו מנהלי לתפיסת משלוח גדול של נייר למדפסת, בטענה כי הנייר מיועד לבית דפוס שעובד עם החמאס. לאחר שהשגה למשרד הביטחון לא הועילה בשינוי ההחלטה, עתרה עו"ד מיכל לופט לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בעקבות העתירה הודיע משרד הביטחון שהוא חוזר בו מהתפיסה משום שהנייר אכן לא היה מיועד לביצוע עבירת טרור חמורה. המשלוח שוחרר ונכנס לעזה ובית המשפט הורה למדינה לשלם 2500 ₪ הוצאות.  

Image by PHUOC LE

סיוע בהכנסת זרים לישראל כדי שיתאחדו

עם בני זוג ישראלים.

במספר מקרים שונים, הצליחה עו"ד מיכל לופט לאשר ולתאם את כניסתם לישראל של זרים שיש להם בני זוג ישראלים, וזאת בתקופת הקורונה ולמרות מגבלות הכניסה הקשות. כך סייעה עו"ד לופט לאחד בין בני הזוג ולהביא למימוש של זכותם לחיי משפחה בישראל.

Image by Emmanuel Ikwuegbu

סיוע בקבלת רישיונות מקצועיים

עו"ד מיכל לופט הצליחה להביא לשינוי החלטת רשם החשמלאים במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, אשר סירב בתחילה להעניק רישיון חשמלאי ללקוח המשרד. בעקבות עבודתה המקצועית של עו"ד לופט, אשר פנתה במהירות לרשם החשמלאים, ההחלטה שונתה והלקוח קיבל את הרישיון המיוחל. הרישיון מאפשר ללקוח לעבוד במקצועו ולהתפרנס בכבוד.

Image by Андрей Курган

התאזרחות לתושבי קבע

עו"ד מיכל לופט מתמחה בהגשת בקשות התאזרחות עבור תושבי קבע ובזכות סיועה תושבים רבים, אשר נולדו בישראל וגדלו במדינה, קיבלו אזרחות ישראלית. כך, תושבים אלו יכלו לראשונה בחייהם להרגיש כאזרחים שווי זכויות, ולממש את זכותם לבחור ולצאת לחו"ל עם דרכון ישראלי.

Image by Andrea Buccelli

הערכת תארים אקדמיים מחו"ל

עו"ד מיכל לופט סייעה לתושבת זרה שעשתה עלייה לישראל לעבור הליך של הערכת התואר האקדמי שרכשה באוניברסיטה בחו"ל. בעבודה מקצועית ומיומנת מול משרד החינוך, התקבל אישור הערכה של התואר כך שהלקוחה תוכל לקבל שכר ודירוג המותאמים לבעלת תואר אקדמי כמו בישראל.

Image by Szilvia Basso

מתן אזרחות לילדיו של ישראלי שנולדו בחו"ל

ואימם נפטרה- והכנסתם לישראל

במקרה חריג במיוחד ונוגע ללב, עו"ד מיכל לופט הצליחה להסדיר את כניסתם לישראל של שלושה ילדים קטנים שנולדו בחו"ל לאב ישראלי ואם זרה, ואימם נפטרה. לאחר עיכוב של חודשים מצד משרד הפנים עו"ד לופט התערבה ותוך שבוע ימים הביאה לרישום הילדים במרשם האוכלוסין, מתן אזרחות והכנסתם לארץ.

Image by Abdulaziz Mohammed

מתן רישיון ישיבה ארעי מסוג א/5 למבקש מקלט במצב בריאותי קשה

בהליך הומניטארי, עו"ד מיכל לופט הצליחה להשיג עבור מבקש מקלט שנמצא במצב בריאותי קשה רישיון ישיבה ארעי בישראל. מדובר באדם שברח מרצח העם בדארפור, סודן, וחי בישראל כבר למעלה מעשר שנים, ללא מעמד מסודר. הרישיון מאפשר ללקוח לקבל ביטוח בריאות מסובסד וכן קצבאות וגמלאות של הביטוח הלאומי המסייעים לו להתמודד עם מחלתו.

Screen Shot 2021-11-30 at 21.09_edited.jpg

הסרת מניעות ביטחונית שהוטלו על תושבים פלסטינים ומנעו את כניסתם לישראל

תושבים פלסטינים רבים, מהגדה המערבית ומרצועת עזה, מבקשים לקבל היתרי כניסה לישראל למשל היתר עבודה, היתר סוחר, היתר ביקור משפחה, היתר ליווי חולה וכו'. רבים מהם מגלים בשלב הגשת הבקשה כי הוטלה עליהם מניעה ביטחונית שמונעת את הוצאת ההיתר. לעו"ד לופט הצלחות רבות בהסרת מניעה ביטחונית והנפקת ההיתרים. בפעמים מסוימות נדרשות עתירות לבית המשפט המחוזי על מנת להסיר את המניעה, ובמקרים כאלו בית המשפט הורה למדינת ישראל לשלם הוצאות משפט לתושב על כך שנאלץ לפנות לבית המשפט. 

היתר שהייה בגדה.jpg

הנפקת היתר שהייה בגדה המערבית לתושב רצועת עזה שברח מעזה לפני שנים

באופן חריג ומיוחד עו"ד לופט הצליחה לשכנע את מתאם פעולות הממשלה בשטחים והמנהל האזרחי להנפיק היתר שהייה בגדה המערבית לתושב עזה שברח מהרצועה עם עליית החמאס לשלטון וחי בלית ברירה בחו"ל. בזכות קבלת ההיתר, התושב יכול לשוב למולדתו ברשות הפלסטינית, לחיות בה בכבוד ובביטחון ולהתאחד עם משפחתו המורחבת שחיה בגדה.

Image by bhuvanesh gupta

הסרת התנגדות המשטרה והשבת היתר שהייה לאישה שנשואה לישראלי

מספר שנים לאחר שקיבלה היתר שהייה על מנת לחיות עם בן זוגה הישראלי וילדיהם הישראלים, משרד הפנים סירב לחדש ללקוחת המשרד את ההיתר בטענה כי יש כנגדה תיק משטרה פתוח. לאחר בירור מהיר מצד עו"ד מיכל לופט, התברר כי התיק נסגר לפני שנים אך עקב מחדל רשלני של משטרת ישראל, פרקליטות המחוז ומשרד הפנים, הדבר לא עודכן. בעקבות הפנייה של עו"ד לופט, המשטרה עדכנה במערכות כי התיק אכן סגור ומשרד הפנים חידש את היתר השהייה של הלקוחה 

Image by Esther Ann

מתן מעמד לבני זוג זרים של אזרחים ישראלים

במיומנות ובנחישות, עו"ד מיכל לופט מייצגת זוגות רבים שפונים למשרד הפנים על מנת להעניק מעמד בישראל לבן הזוג הזר. עו"ד לופט מעניקה ייצוג מקיף, משלב הכנת המסמכים לבקשה, עובר בליווי לראיון הזוגי ועד לסיום המוצלח בקבלת רישיון הישיבה בישראל. בזכות סיועה של מיכל, זוגות רבים הצליחו לעבור את ההליך במהירות ובצורה חלקה ככל הניתן.

Image by Caleb Ekeroth

השבת תושבות לאזרחים ישראלים שחזרו מחו"ל

מיכל סייעה לאזרחים ישראלים שחזרו משהות ארוכה בחו"ל לקבל בחזרה תעודת זהות ואת כל הזכויות המוקנות לתושבים בישראל .

Image by Wadi Lissa

בעקבות ערר לבית הדין לעררים, משרד הפנים הסכים להעניק רישיון ישיבה ארעי (א/5) למבקש מקלט

עו"ד לופט ייצגה מבקש מקלט מדארפור שבשל גילו היה זכאי לקבל רישיון לישיבה ארעית בישראל (א/5). אולם, משרד הפנים סירב להעניק לו את הרישיון בטענה שבמערכות שלהם הוא רשום כצעיר יותר מהגיל המזכה במעמד. עו"ד לופט הביאה לתיקון הגיל הרשום של הלקוח אך משרד הפנים המשיך בטענה שלא ניתן להעניק בדיעבד רישיונות נוספים. רק לאחר הגשת ערר לבית הדין לעררים הסכים משרד הפנים לחזור בו מעמדתו והעניק ללקוח את הרישיון המיוחל. 

Image by Heather Mount

בעקבות ערר לבית הדין לעררים, משרד הפנים חזר בו מהחלטתו להפסיק הליך מדורג של ישראלי וזרה

לאחר 10 שנות נישואין ו-7 שנים ברישיון ישיבה, משרד הפנים הודיע לבת זוג זרה של ישראלי כי ההליך בעניינה מופסק בטענה שזוגיותה עם הישראלי אינה כנה. עו"ד מיכל לופט הגישה ערר לבית הדין לעררים נגד ההחלטה ובית הדין הורה למשרד הפנים לחדש את ההליך של בת הזוג ולהשיב לה את רישיונה.

Image by CHUTTERSNAP

זירוז מתן תשובות לבקשות להכנסת ציוד דו-שימושי לרצועת עזה

סוחרים רבים מישראל ומרצועת עזה צריכים לקבל אישור מוקדם על מנת להכניס לעזה ציוד המוגדר כ"דו-שימושי". אולם פעמים רבות הרשויות שדנות בבקשות ומעניקות את האישורים מתעכבות מאוד במסירת האישור, מה שגורם לנזקים כלכליים ומסחריים רבים לסוחרים. במספר רב של מקרים, התערבותה של עו"ד מיכל לופט מול הרשויות המוסמכות הביא למסירת התשובה תוך מספר ימים.

Image by Fares Nimri

בעקבות עתירות מינהליות, משרד הפנים העניק מחדש רישיונות לישיבה ארעית (א/5) לבני משפחה גדולה המתגוררים בנגב

בני המשפחה מתגוררים בנגב מזה שנים עם רישיונות לישיבה ארעית המתחדשים מדי שנה. יום בהיר אחד, משרד הפנים החליט לעכב ובהמשך לסרב את חידוש הרישיונות. פניותיה של עו"ד מיכל לופט למשרד הפנים לא נענו ורק לאחר הגשת עתירות מנהליות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, משרד הפנים הסכים להשיב את הרישיונות לבני המשפחה. בחלק מהעתירות נפסקו הוצאות משפט לטובת הלקוחות.

Image by Aditya Romansa

מתן היתרי כניסה לישראל לפלסטינים לצורך ליווי בת זוגם הישראלית ללידה

במספר מקרים עו"ד מיכל לופט הצליחה להביא לכך שהמנהל האזרחי העניק תוך זמן קצר היתר כניסה לישראל לפלסטיני, שבת זוגו הישראלית ילדה בישראל. בזכות ההתערבות המהירה והנחושה של עו"ד לופט, בן הזוג זכה לנכוח בלידה ולהשתתף באירוע המרגש לצד בת זוגו.

Image by Clarisse Meyer

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות קיבל את תלונתה של עו"ד לופט וקבע כי אין פסול בהפנייה לכתבי תשובה של המדינה בתיקים אחרים

במסגרת ערר בבית הדין לעררים התנגדה פרקליטה מהלשכה המשפטית של משרד הפנים לכך שעו"ד לופט הפנתה לכתבי תשובה של המדינה מתיקים אחרים, משום שאלו סתרו את עמדת המדינה באותו הערר. לאחר סיום הערר (בהצלחה), עו"ד מיכל לופט הגישה תלונה כנגד הפרקליטה והתלונה נמצאה מוצדקת. בהחלטתו קבע הנציב כי אין כל פסול בהפנייה לכתבי תשובה אחרים של המדינה לצורך תמיכה בטענות העורר, כל עוד לא מדובר בהליכים חסויים.

Image by Anthony Metcalfe

אישה בת 80 קיבלה מחדש אזרחות ישראלית

הלקוחה נולדה בארץ אך חיה רוב חייה בחו"ל ובשלב מסוים אף בחרה לותר על אזרחותה. בערוב ימיה, ביקשה לשוב ולחיות בישראל אך משרד הפנים עיכב במשך חודשים את בקשתה לקבלת אזרחות ישראלית והיא חיה בישראל כתיירת ללא שום זכויות וביטוח בריאות. לאחר שפנתה למשרד עו"ד מיכל לופט, עו"ד לופט פנתה במהירות למשרד הפנים והמשרד הסיר כל התעקשות ומגבלה והזמין את הלקוחה לקבלת אזרחות ישראלית .

Image by Adrian RA

מתן היתר כניסה לישראל לפלסטיני לשם השתתפות בחתונתו שלו

למרבה ההפתעה, המנהל האזרחי סירב להעניק היתר כניסה לישראל לפלסטיני אשר התעתד לקיים בה חתונה עם בת זוג ישראלית. טענת הסירוב הייתה כי אין קריטריון המאפשר לפלסטינים להתחתן בישראל, להבדיל מלהשתתף בחתונה של קרובי משפחה. רק לאחר התערבות עו"ד לופט ואיום בהגשת עתירה דחופה, המנהל האזרחי הנפיק ללקוח את היתר הכניסה והחתונה התקיימה כמתוכנן.

Image by Scott Graham

בקשות חופש מידע ששלחה עו"ד לופט סייעו בחשיפת נתונים אודות הנפקת היתרים, ובמסירת מסמכים השייכים ללקוחות המשרד

לכל אדם הזכות לקבל מרשויות המדינה מסמכים ומידע שנשמר לגביו, ובהליכים מנהליים ובתחום ההגירה ומעמד בפרט מדובר במסמכים בעלי ערך רב, כגון פרוטוקולים של ראיונות שנערכו והחלטות שהתקבלו. עו"ד מיכל לופט פעלה במספר רב של תיקים לקבל את כל המידע שנשמר בעניינם של הלקוחות.

Image by Saúl Bucio

תלונה שהגישה עו"ד לופט לנציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות התקבלה

עו"ד לופט הגישה תלונה כנגד עורכי הדין של המדינה בפרקליטות מחוז דרום על כך שנהגו לכתוב בכתבי התשובה שלהם לבתי המשפט אמירות שגויות ומטעות בקשר לדין המחייב אותם. נציב תלונות הציבור קיבל את התלונה במלואה וקבע שמדובר באמירות שאינן נכונות ושאסור היה לכתוב אותן לבית המשפט. הוא הורה לפרקליטות להימנע מכתיבת הטענות הללו בעתיד.

Image by Marvin Meyer

חידוש היתרי השתלמות בהיי-טק לתושבים פלסטינים שהוקפאו ללא הודעה מוקדמת

בתקופת משבר הקורונה ישראל החליטה באופן מפתיע לאסור על תושבים פלסטינים צעירים שהחזיקו בהיתרי כניסה לצורך התמחות בחברות היי טק ישראליות, להיכנס לישראל. הרשויות לא הודיעו על כך מראש לתושבים ולא הסבירו מדוע הוחלט לאסור את הכניסה, והדבר גרם לנזקים הן לתושבים והן לחברות ההיי-טק. בעקבות פנייה של עו"ד לופט למתאם פעולות הממשלה בשטחים ולמנהל האזרחי, הוסרה ההתנגדות וכל הצעירים יכלו לשוב ולהיכנס לישראל לשם התמחות בחברות ההיי-טק. 

bottom of page